Wiosna w Chacie za wsią

2016-05-23_01No bo cóż innego można robić w piękny wiosenny poranek? Tylko siedzieć z kawą i herbatą w towarzystwie Macieja na ławeczce dla dziada i baby. Mam nadzieję, że już niedługo ławeczka dla dziada i baby doczeka się stolika dla dziada i baby. Wtedy będzie można jeszcze przegryźć sobie ciastko z miski stojącej na stoliku.

Jak widać na zdjęciu, otoczenie Chaty za wsią zaczyna się powoli „cywilizować”. To znaczy – ja dojrzałam do tego, żeby przy domu był prawdziwy ogródek. Oczywiście przed drewnianą chatą powinny być kwitnące malwy. I będą. Na razie wyglądają tak:

Ale mam nadzieję, że nie zrobią mi przykrej niespodzianki i pięknie zakwitną, gdy przyjdzie na to czas.

Tak więc przed Chatą za wsią zrobiło się zupełnie inaczej, niż było w zeszłym roku. Bardzo dużo zmieniły brzozowe płotki, które zrobił Maciej. Oczywiście, jak to u Macieja bywa, nie mogły być dokładnie tradycyjne. Ale ten tradycyjno-nie tradycyjny styl dodaje im uroku.

Oprócz malw i i kwiatów kwitnących podobnie do rudbekii mamy jeszcze maleńki ogródek skalny (a raczej kamienny, bo z polnych kamieni).

I jak co roku pelargonie w koszach na ścianach.

I oto ja – która nigdy nie lubiłam „grzebać” w ziemi – obchodzę to moje skromne gospodarstwo, podlewam, przyglądam się i rozmawiam z roślinkami.

A dzisiaj, na chwilę, na ławeczce dla dziada i baby przycupnęła biała płócienna pościel. Szykuje się do odlotu w poniedziałek. Postanowiłam zrobić parę zdjęć przed pożegnaniem…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest to zamówienie dla Chaty nad Wisłokiem. Pisałam już tu o pierwszym zamówieniu, a teraz miałam przyjemność szyć dla nich po raz kolejny.

Znowu powstała pościel do Ćwirlandii:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

oraz komplety z koronką: Koronkowa i  Z Chaty za wsią:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chata nad Wisłokiem to piękne miejsce, od siedmiu lat tworzone z uporem przez jej właścicieli. Od tylu lat trwa remont i wyposażanie przepięknej łemkowskiej chyży. Bardzo się cieszę i nie ukrywam, że nawet czuję się wyróżniona tym, że pościel przeze mnie uszyta może współtworzyć atmosferę tego uroczego miejsca.

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

2 Responses to Wiosna w Chacie za wsią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *