Idzie maj…

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza, kwiecień pożegnał nas ciepłym dniem, jeszcze i 1 maja był ciepły, ale od wczoraj zimno… Maciej napalił dzisiaj w kominku, bo w chałupce zrobiło się dość nieprzyjemnie. Nie dość, że zimno od wczoraj, to jeszcze dzisiaj deszcz padał przez prawie cały dzień. Sąsiedzi z działki obok zrezygnowali z majówki, wrócili do domu. A my na szczęście nie musimy wracać, bo jesteśmy tu w domu!!! Chociaż i nam pogoda trochę popsuła radość z długiego weekendu…

Od jakiegoś czasu chodzą za mną malwy. W zeszłym roku moja Mama przywiozła mi nasiona malw. Ale ze mnie jest kiepska ogrodniczka, więc nie posiałam ich wcześniej, żeby na kwiecień mieć rozsadę. Ale nic to, Maciej skopał ziemię przy ścianie od frontu chałupki, obok ławeczki dla dziada i baby, a moja mama posiała tam malwy. Zobaczymy, czy coś z tego będzie. Pod tą ścianą rosną też, wyszabrowane na skarpie w zeszłym roku, rudbekie. Ponieważ w tym roku pięknie wyrastają, postanowiłam przynieść ze skarpy jeszcze kilka sadzonek:

2014-05-01_01 2014-05-01_02

Jak widać, schylam się jakby mnie coś połamało, ale naszabrowałam cały koszyczek sadzonek rudbekii. Mama wsadziła je przed domem. Mam nadzieję, że jak nie w tym, to w przyszłym roku będą się pięknie żółcić na tle brązowej ściany chałupki.

A w zeszłym tygodniu sprawiłam sobie prezent urodzinowy. Urodziny mam zawsze w maju, ale akurat w kwietniu zawitaliśmy w takie fajne miejsce, gdzie pewien pan sprzedaje starocie różnorakie. Wędrowałam sobie z Maciejem pomiędzy kredensami, stołami i krzesłami i nagle wpadł mi w oczy wymarzony czajnik. Czekał tam na mnie, jestem tego pewna!!! A teraz już jest mu dobrze na kuchni węglowej:

Czajnik

Cieszę się, że w kuchni przybywa miedzianych cudeniek. Miedź jest ciepła, tworzy cudny klimat. Może za jakiś czas nad kuchnią węglową zawisną miedziane patelnie…

 

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

3 Responses to Idzie maj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *