A co nowego w Kramie z tradycjami?

Jakiś czas temu pisałam na blogu, że kupuję biały i naturalny len oraz matowe nici do haftów. I tak oczywiście zrobiłam. W tak zwanym międzyczasie udało mi się uszyć z naturalnego lnu serwety i bieżnik. Niestety, bieżnika nie sfotografowałam. Ale serwety i owszem.

Pierwszy komplet to serwety z haftem autorskim – „Bratki”:

serwety bratki03 2014-05-25_23

A drugi komplet – również z haftem autorskim. Nazwałam ten komplet „Bukiet polny”. To właśnie do tego kompletu powstał jeszcze ten niesfotografowany bieżnik…(trzeba koniecznie ten błąd naprawić!!!)  Hafty na tym komplecie wykonane są matowymi nićmi.

serweta polny bukiet03 2014-05-25_24

Jestem w trakcie szycia serwet i bieżnika z białego lnu, z haftem na motywach ludowego haftu greckiego. Tu też do haftowania użyłam matowych nici. Efekt jest moim zdaniem świetny. Mam nadzieję, że niedługo już pokażę go i włączę do oferty Kramu z tradycjami.

Po zrobieniu próbek haftów matowymi nićmi, przekonałam się, że nie do wszystkich haftów ten rodzaj nici jest odpowiedni. Czasem, dla uzyskania dobrego efektu, potrzebny jest połysk. I w takich haftach oczywiście nie zrezygnuję z nici z połyskiem. Ale cieszę się, że kupiłam też i matowe. Białe matowe hafty wyglądają rewelacyjnie, a i ten, który nazwałam „Bukiet polny”,  jest bardzo ładny.

Parę dni temu uszyłam też kilka bieżników na specjalne zamówienie, mających pasować do zazdrostek „Kwiaty”. Wzór bardzo mi się spodobał, postanowiłam wprowadzić go do oferty. Mam nadzieję, że nie tylko mi się spodoba. Ten uszyty na wzór zdobi już stół w naszej kuchni:)

Bieżnik kwiaty_04

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

3 Responses to A co nowego w Kramie z tradycjami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *