Co porabiam, kiedy nie szyję… cd.

No to poniosło mnie na koniec Europy… Jestem od kilku dni w Bretignolles-sur-Mer we Francji. Miejscowość znajduje się nad samym oceanem, w regionie Kraj Loary. Zupełnie inny świat niż mój. Kiedy jechałam pociągiem z Paryża do Les Sables-d’Olonne, przez większość trasy krajobraz wydawał mi się podobny do polskiego. Tylko krowy na pastwiskach były białe… Dopiero bliżej wybrzeża krajobraz zaczął się zmieniać..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bretignolles-sur-Mer to nieduża miejscowość, zabudowana ślicznymi, niewielkimi, jasnymi domami. Mają prześliczne okiennice – białe, niebieskie lub zielone. Okna i przeszklone drzwi udekorowane firankami, często robionymi ręcznie. A to co najbardziej mi się podoba, to dachy kryte dachówką. Jest tu dużo starych domków, a te stawiane niedawno stylem nawiązują do starych. Najprawdopodobniej wiele z tych domków zamieszkanych jest tylko w sezonie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No i jest kościół:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W centrum znajduje się kilka nowoczesnych budynków. Między innymi hala targowa, w której dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć tego, za czym nie przepadam, czyli ryb i owoców morza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przepięknie jest nad oceanem. Przedwczoraj zrobiłam zdjęcie zachodu słońca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A dzisiaj spędziłam trochę czasu na plaży w ciągu dnia. Plaża tutaj skalista i kamienista, ale są też piaszczyste fragmenty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale przebojem dla mnie jest automat do pizzy… ciekawe co na to Włosi:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo mi się podobała porcelana na jednej z wystaw sklepowych. Niestety, zdjęcie robione przez szybę, bez filtra…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spędzę tu jeszcze trochę czasu… pozwiedzam. Album ze zdjęciami na pewno się powiększy:) No i wiedza o regionie – mam nadzieję – też!!!

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

3 Responses to Co porabiam, kiedy nie szyję… cd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *