Nowy rok, nowy wystrój okien cd.:)

Zakochałam się w maleńkim hafcie opoczyńskim:

00000121Jest to naprawdę maleństwo, ale można go łączyć w haft ciągły.

Najpierw powstały paski do zasłon z tym haftem. Pokazywałam już we wpisie Nowy rok, nowy wystrój okien:) A teraz uszyłam jeszcze z nim zazdrostkę:

zazdrostka z pierwszym haftem opoczno02

Zazdrostka ozdobiona jest nie tylko haftem opoczyńskim, ale też brzegowymi haftami angielskimi, podobnymi do tych, które zdobią zasłony i lambrekin, które pokazywałam tutaj. Tak mi się spodobało połączenie kolorowego haftu opoczyńskiego z białym obszyciem, że ozdobiłam górę zazdrostki falbaną z tymi haftami. Falbana i szelki uszyte są z płótna, natomiast dół zazdrostki z delikatnego batystu.

zazdrostka z pierwszym haftem opoczno04I tak powstał komplet: zasłony z paskami, zazdrostka i lambrekin. Polubiłam ten komplet tak, że od dzisiaj zdobi nasze okno kuchenne. A całość prezentuje się tak:

zazdrostka z pierwszym haftem opoczno01Brakuje na tym zdjęciu lambrekinu, więc pokażę go na osobnym zdjęciu:

lambrekin z tajemniczego ogrodu płótno

Ale to nie koniec pięknych haftów opoczyńskich. Z kolejnym haftem uszyłam zazdrostkę również łącząc płótno z batystem. Ta zazdrostka dół ma obszyty białą bawełnianą koronką:

zazdrostka z drugim haftem opoczno03

Listwa tej zazdrostki z bliska wygląda tak:

zazdrostka z drugim haftem opoczno04Całość z zasłonami prezentuje się tak:

zazdrostka z drugim haftem opoczno01Też mi się podoba. I też postanowiłam zostawić ten komplet w drugim kuchennym oknie. Całe szczęście że mamy w kuchni dwa okna, bo inaczej miałabym problem…

Na tym zdjęciu zasłony zebrane są innymi paskami, bo jakoś tak bardziej mi do zdjęcia pasowały. Te paski ozdobione są białym haftem krzyżykowym:

pasek do zasłon haft krzyżykowy03

pasek do zasłon haft krzyżykowy02Zakupiłam w tym tygodniu trochę nowych koronek. I nie mogłam się powstrzymać, żeby nie uszyć nowego wzoru zazdrostki z tymi koronkami. Zazdrostka jest z batystu. Ostatnio coraz to chętniej sięgam po ten materiał.

zazdrostka batyst i kokardki01Z bliska koronki wyglądają tak:

zazdrostka batyst i kokardki03Odważyłam się też uszyć z batystu zazdrostki z haftami angielskimi. To jest ostatni uszytek, nowa wersja zazdrostki „Kwiaty” – właśnie tym razem z batystu a nie z płótna:

zazdrostka kwiaty z batystu02A w zeszłym roku uszyłam dwie batystowe zazdrostki, też z haftami angielskimi, tylko z serii „Z tajemniczego ogrodu”.

Z babcinej szafy druga 02Z babcinej szafy pierwsza 02

Okazuje się, że batyst nie taki straszny, nawet hafty angielskie pięknie na nim wychodzą:)

Ale chyba na razie czas odpocząć od haftów angielskich. Mam jeszcze dwa piękne hafty płaskie, jeden też z regionu opoczyńskiego, a drugi z regionu żywieckiego. Zamówiłam brakujące kolory matowych nici, żeby utrzymać oryginalną kolorystykę tych haftów. Mam też nowy piękny haft krzyżykowy. No i mam w planach przede wszystkim nowe wzory pościeli i zazdrostek z tymi haftami i nowymi koronkami. Ale na razie zbliża się Wielkanoc, więc jak co roku pierwszeństwo mają zamówienia klientek, żeby w te święta ich domy i mieszkania nabrały nowego blasku.

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

2 Responses to Nowy rok, nowy wystrój okien cd.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *