Odwiedziny:)

W tę sobotę i niedzielę gościliśmy w Bieszczadach, w bacówce pod Małą Rawką. Maciej tam śpiewał. Było fantastycznie, ale niestety, zbyt krótko.

Maciej, gdy dowiedział się, że tam jedziemy, wpadł na genialny pomysł – osobistego poznania jednej z naszych forumowych koleżanek, mieszającej niedaleko trasy powrotnej do domu. Z pewną nieśmiałością napisałam o tym pomyśle do dziwonki1. I stało się!!! Spędziliśmy kapitalne trzy godziny w gościnie u niej!!!

Nareszcie na własne oczy mogłam zobaczyć prace dziwonki1. Dziwonka1 pracuje teraz nad pięknym gobelinem, praca rozpięta jest na ramie, mogłam zobaczyć jak to wygląda. Obejrzałam dziwonkowe patchworki, jej przepiękne, bardzo dokładne pikowanie lotem trzmiela.

Dziwonka nie dała się długo namawiać na wyciągnięcie hafciarki. Co tu kryć, pracuję na sprzęcie innej firmy, byłam ciekawa maszyny Janome, uwielbianej przez dziewczyny z forum Szyjemy po godzinach. Trzeba przyznać, że jesteśmy z Maciejem pod wrażeniem „miękkiej” i cichej pracy tej maszyny. A oto kilka zdjęć zrobionych w tym czasie:)

Maciej z dziwonką1 przypatrują się pracy maszyny:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na jednym ze zdjęć, po prawej stronie widać malutki fragment tkanego teraz przez dziwonkę1 gobelinu:)

Radość dziwonki1 z tego co się dzieje – bezcenna!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A oto powód tej radości:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapomniałam napisać, że dziwonka1 pierwszy raz haftowała na maszynie.

Dziwonko1 – bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc Ci w rozruszaniu hafciarki. Mamy nadzieję już niedługo oglądać Twoje prace z haftami:)

A żeby radości było więcej, dziwonka1 podarowała nam przepiękny kapturek na czajniczek i cztery podkładki. Ciągle zachodzę w głowę, skąd wiedziała, że ze wszystkich przez nią uszytych kompletów czajniczkowych, ten podobał mi się najbardziej?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokazuję Wam dwa zdjęcia tego samego kompletu. Pierwsze – zrobione z lampą błyskową – lepiej na nim widać piękne materiały, z których uszyty jest komplet, drugie zaś – zrobione przy naturalnym świetle, wyciąga plastykę pikowania lotem trzmiela, w którym dziwonka1 jest mistrzynią.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej dziwonki1: http://www.szyciowisko.pl/, na której można zobaczyć jej prace:)

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

5 Responses to Odwiedziny:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *