Pościel „Z kurkami” i „Polna”

Prawie rok temu napisała do mnie klientka w sprawie zamówienia pościeli. I nie piszę o tym teraz dlatego, że dopiero to zamówienie zrealizowałam. Nie – pościel uszyłam szybko, gdyż miał to być prezent ślubny. Ciekawa była prośba klientki – pościel miała być z kurkami… Pierwsze co mi przyszło do głowy, to grzyby kurki, a jakoś nie bardzo wyobrażałam sobie pościel z grzybami… zapytałam klientkę, czy to na pewno o grzyby chodzi. Ale nie, okazało się, że chodzi o kurki w sensie kury, koguty, znaczy się drób. Przeszukałam moją ulubioną stronę, na której czasem kupuję gotowe hafty i znalazłam dwa – jeden z kurą, drugi z kogutem. Kupiłam i tak powstała ta pościel. Zdjęcia robione były w tempie ekspresowym, tak więc na zdjęciu „całości” zabrakło poduszek, są jedynie jaśki i kołdra.

Ale jest zbliżenie haftu na poduszkach:

O pościeli z kurkami przypomniała mi niedawno kolejna klientka – mama Mateusza, który otrzymał wraz z Jagodą tamtą pościel. Jak się okazało, zbliża się kolejny ślub i potrzebna jest kolejna pościel. Ale już nie z kurkami. Pomysłu na haft klientka nie miała. Między informacjami na temat tego co lubią Państwo Młodzi, znalazła się wiadomość, że wesele będzie pod gołym niebem na klepisku. Powstała więc pościel, którą nazwałam „Polna”, z haftem autorskim – kłosami zboża i chabrami.

Tu zbliżenie haftu na kołdrze:

A tu poduszki i jaśki:

W połączeniu z imionami haft jest piękny, natomiast bez imion… czegoś mu brakuje. Tak więc do kolejnej pościeli z tym haftem, którą zamierzam uszyć do sprzedaży w moich sklepach, dodam maki. Będzie bardziej „na bogato”:) Jedynie jaśki zostaną surowe, tylko z kłosami…

This entry was posted in Hmmm co by tu...?. Bookmark the permalink.
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *