Author Archives: Grażyna

Gallery

Robi się jesiennie dookoła…

This gallery contains 13 photos.

No właśnie, idzie jesień. Coraz częściej pada, wieczory robią się chłodne. Parę dni temu przyszedł dziadziuś ze wsi, przyniósł ciepłe bluzki do naprawy. I powiedział, żeby przyjść do niego na śliwki. Ciągle coś się dzieje, pracy mam dużo, więc nie … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

No to wszystko wraca do „po staremu”:)

This gallery contains 3 photos.

Ledwie wróciłam z Francji, a tu nadszedł czas na wystawianie się na Jarmarku Piaseczyńskim. Miałam zaledwie 5 dni na szycie, uzupełnienie brakującego asortymentu. No i w niedzielę rano pojechaliśmy do Piaseczna:) Tym razem już z nową, profesjonalną altaną. Maciej zdążył … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 2 komentarze
Gallery

Co porabiam, gdy nie szyję cd. cd. cd…

This gallery contains 8 photos.

Pogoda nad oceanem robi się jesienna. Rano padał deszcz, po południu wyszło słońce, ale wieje silny i chłodny wiatr, więc nie ma upału. Bretignolles-sur-mer powoli pustoszeje. Koniec sierpnia, kończą się wakacje. Wybrałam się dzisiaj na spacer nad ocean i powłóczyłam … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 2 komentarze
Gallery

Co porabiam gdy nie szyję cd.cd…

This gallery contains 47 photos.

Czas leci szybko. Już tylko 8 dni zostało mi do spędzenia we Francji. Tydzień temu wybrałyśmy się z moją siostrzenicą do Muzeum tradycji ludowych (Musee des Traditions Populaires) w Olonne-sur-Mer. Bardzo mi się tam spodobało. W muzeum znajduje się kilka … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 2 komentarze
Gallery

Co porabiam, kiedy nie szyję… cd.

This gallery contains 25 photos.

No to poniosło mnie na koniec Europy… Jestem od kilku dni w Bretignolles-sur-Mer we Francji. Miejscowość znajduje się nad samym oceanem, w regionie Kraj Loary. Zupełnie inny świat niż mój. Kiedy jechałam pociągiem z Paryża do Les Sables-d’Olonne, przez większość … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

Co porabiam, kiedy nie szyję…

This gallery contains 13 photos.

Lato to czas odpoczynku, wakacji, urlopów… Ale nie dla wszystkich. Ja wymyśliłam sobie i Maciejowi inne zajęcie na ten błogi letni czas. Kramy… Jak świat światem, ludzie zawsze sprzedawali swoje towary na targach, jarmarkach, bazarach. No i ja też pomyślałam … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 2 komentarze
Gallery

Snu o pościeli ciąg dalszy:)

This gallery contains 6 photos.

Zawsze byłam, jestem i będę pełna podziwu dla tych, co potrafią haftować. Mam oczywiście na myśli tradycyjny haft ręczny. Mam nadzieję, że za jakiś czas zacznę sama opanowywać tę sztukę, ale póki co do haftowania wykorzystuję hafciarkę. Jak już pisałam, … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 5 komentarzy
Gallery

Nie o pościeli…

This gallery contains 4 photos.

Dzisiaj nie będzie o pościeli, bo przez cały miniony tydzień nie szyłam pościeli, mimo iż taki miałam zamiar. Ten zamiar uległ zmianie po rozmowie z przedstawicielem organizatora Pikniku Bielańskiego, w którym zamierzam wziąć udział (jako kramarka oczywiście…). Uświadomił mi, że … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 8 komentarzy
Gallery

No to snu o pościeli ciąg dalszy…

This gallery contains 8 photos.

Na początku ograniczałam się do haftów białą nicią i do falban. To przede wszystkim falbany kojarzyły mi się z wiejską pościelą. I tak przecież jest. Ale później skłoniłam się ku kolorowym haftom, koronkom i szczypankom. Na razie korzystam z gotowych … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 1 Comment
Gallery

Szyjemy po godzinach

This gallery contains 6 photos.

Jakiś czas temu dołączyłam do społeczności forum „Szyjemy po godzinach”. Bardzo sympatyczne forum. Jak na razie więcej czytam niż sama piszę, ale dzisiaj popełniłam jeden wpis i chciałabym go uzupełnić. Od czasu do czasu szyję jakiś niewielki patchwork. Niewielki, bo … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze