Category Archives: Hmmm co by tu…?

Gallery

Odwiedziny:)

This gallery contains 6 photos.

W tę sobotę i niedzielę gościliśmy w Bieszczadach, w bacówce pod Małą Rawką. Maciej tam śpiewał. Było fantastycznie, ale niestety, zbyt krótko. Maciej, gdy dowiedział się, że tam jedziemy, wpadł na genialny pomysł – osobistego poznania jednej z naszych forumowych … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 5 komentarzy
Gallery

Grzybobrania ciąg dalszy:)

This gallery contains 6 photos.

Maj minął, ale grzyby nie. Nasza psa ma problemy ze stawami biodrowymi, w niedzielę trzeba było pomagać jej wstać z podłogi, bo nie mogła unieść pupy. W poniedziałek pojechałam z nią do weterynarza. W ramach kuracji, prócz leków, weterynarz zalecił … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

A co nowego w Kramie z tradycjami?

This gallery contains 5 photos.

Jakiś czas temu pisałam na blogu, że kupuję biały i naturalny len oraz matowe nici do haftów. I tak oczywiście zrobiłam. W tak zwanym międzyczasie udało mi się uszyć z naturalnego lnu serwety i bieżnik. Niestety, bieżnika nie sfotografowałam. Ale … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

Kwiaty

This gallery contains 7 photos.

Uwielbiam spacerować po ukwieconych łąkach. Niestety na „duże pola”, jak je nazywamy, nie chodzę ostatnio. Bardzo tego żałuję, bo na tamtych łąkach jest cała masa moich ulubionych rumianków. Ale cóż, w tym roku nie było ich w wazonie na oknie… … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

Pościelowe opowieści

This gallery contains 8 photos.

Szyję coraz więcej różnych rzeczy. Ale zawsze, gdy siadam do szycia pościeli, czuję, że to jest to, co najbardziej mnie cieszy. Każdy materiał ma swój specyficzny zapach. Lubię np. zapach lnu, jest taki naturalny. Ale gdy rozwijam z beli białe … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 6 komentarzy
Gallery

Majowe grzyby:)

This gallery contains 8 photos.

W sobotę Maciej piekł chleb. Okazało się, że zapomnieliśmy kupić otręby, a bez nich nie da rady… trzeba przecież otrębami miskę chlebkową wysypać. Można oczywiście było wsiąść do samochodu i pojechać do Warki do sklepu, ale właśnie z Warki wróciliśmy. … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 5 komentarzy
Gallery

Idzie maj…

This gallery contains 3 photos.

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza, kwiecień pożegnał nas ciepłym dniem, jeszcze i 1 maja był ciepły, ale od wczoraj zimno… Maciej napalił dzisiaj w kominku, bo w chałupce zrobiło się dość nieprzyjemnie. Nie dość, że zimno od wczoraj, … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

Trapunto cd. cd.

This gallery contains 6 photos.

Nie nadążam, co uszyję jedną poduszkę, to już Maciej ma przygotowany kolejny wzór pikowania… Udało mi się skończyć poduszkę z dwóch wzorów, które Maciej przygotował jakiś czas temu: Poduszka wygląda tak: Tak więc białych poduszek przybywa nam w domku, zastanawiam … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 3 komentarze
Gallery

Trapunto cd.:)

This gallery contains 5 photos.

Jak już pisałam Maciej przygotował kolejny wzór trapunto. Zrobiłam próbkę, wygląda tak: Udało się w tak zwanym międzyczasie z tego panelika uszyć niedużą poduszeczkę o wymiarach 30 cm x 30 cm. Poduszka wygląda tak: Czyli są już dwie poduszki: Może … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | Leave a comment
Gallery

Trapunto

This gallery contains 1 photos.

Przepiękna technika pikowania, jej historia sięga czternastowiecznych Włoch. Efekty trójwymiarowe, cudne wypukłości, wzory roślinne. Już dawno się nią zachwyciłam i bardzo chciałam coś uszyć z pikowaniem trapunto. Jest to bardzo trudna technika. W przypadku pikowania maszynowego, trzeba dobrze sobie radzić … Continue reading

Posted in Hmmm co by tu...? | 1 Comment